حمایت حوزه هنری كودك و نوجوان از فیلم‌های 100 ثانیه‌ای

حوزه هنری كودك و نوجوان، از طرح‌ها و فیلم‌های 100 ثانیه‌ای در شش محور موضوعی حمایت خود را اعلام كرد.

حوزه هنری كودك و نوجوان، از طرح‌ها و فیلم‌های 100 ثانیه‌ای در شش محور موضوعی حمایت خود را اعلام كرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره و به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، حامدمیرزاحسینی معاون آفرینش‌های هنری حوزه هنری كودك و نوجوان در این زمینه گفت: حوزه هنری كودك و نوجوان از طرح‌ها و فیلم‌های 100 ثانیه‌ای در شش محور «خردورزی و فلسفه»، «اخلاق اجتماعی»، «سبك زندگی»، «بازی، ورزش و سرگرمی»، «علم و فناوری» و «زبان فارسی» حمایت می‌كند.
میرزا حسینی افزود: این طرح‌ها و فیلم‌ها باید برای مخاطب كودك و نوجوان و یا با موضوعات مرتبط با كودكان و نوجوانان و یا پدران و مادران، مربیان، مدیران و سیاست گذارانی كه در ارتباط با تربیت كودك هستند، نوشته یا ساخته شوند.
وی درباره میزان حمایت از این طرح‌ها و فیلم‌ها اظهار داشت: این مركز تا سقف سی میلیون ریال از این طرح‌ و فیلم های ۱۰۰ ثانیه ای حمایت خواهد كرد.
وی افزود: فیلم‌سازان می‌توانند طرح‌ها و فیلم‌های 100 ثانیه‌ای خود را تا پایان دی‌ماه به نشانی info@artehran.ir ارسال و یا به آدرس تهران؛ میدان آرژانتین، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، كوچه ۱۲، شماره 3 ارائه نمایند.
میرزا حسینی در پایان گفت: آثار رسیده پس از بررسی و بازبینی كارشناسان مرتبط رتبه‌بندی شده و زمینه تولید آنان فراهم می شود.
لازم به ذكر است بر اساس اعلام حوزه هنری كودك و نوجوان، موضوعات اعلام شده در شش محور بالا به شرح زیر است:
خِردورزی و فلسفه: آموزش مهارت‌ها و ویژگی‌هایی همچون «فكر كردن»، «استقلال رأی» و «فلسفه» به كودكان، ترویج روش‌های آموزشی فكر محور به جای حافظه محور.
اخلاق اجتماعی شامل آموزش ویژگی‌های مثبت اخلاقی (كارگروهی، همت بلند در كارها و نگاه جهانی به مسایل) به كودكان و نوجوانان، تشویق كودكان و نوجوانان به پرهیز از ویژگی‌های منفی اخلاقی (دروغ، غیبت، تهمت و دیگر گناهان شایع در این سن)، بررسی پیامدهای مسأله‌ها و آسیب‌های اجتماعی (طلاق، مواد مخدر، فساد مالی، جنایت و ...)، تغییر ساختار خانواده و كاهش جمعیت آن در زندگی كودكان و نوجوانان.
سبك زندگی دربرگیرنده معرفی پوشش‌های مناسب بومی به مخاطبان كودك و نوجوان، پدیده بلوغ در نوجوانان (جشن تكلیف)، معرفی آداب صحیح معاشرت به كودكان و نوجوانان (نحوه سخن گفتن، تكیه‌كلام‌ها، پوشش‌های مناسب برای هر موقعیت، ارتباط با همسالان، ارتباط با بزرگ ترها و ...)، ترویج عادت به كتاب‌خوانی از اوان كودكی، ترویج مشاركت كودكان و نوجوانان در مسجدها و هیات‌های مذهبی، شناسایی پیامدهای ترویج غیرمستقیم سبك زندگی غیربومی از طریق آموزش زبان‌های خارجی.
بازی، ورزش و سرگرمی شامل ترویج بازی‌های سنتی و ورزش‌های بومی برای مخاطبان كودك و نوجوان، بررسی نتایج تجربه‌های بومی برای طراحی و تولید بازی‌های دیجیتال و اسباب بازی، بررسی اثرات رسانه‌های نوین (اینترنت، شبكه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و ...)، بازی‌های دیجیتال (اینترنتی، رایانه‌ای و ...) و اسباب‌بازی‌های غیربومی بر ذهن و رفتار كودكان و نوجوانان.
علم و فناوری شامل معرفی دستاوردهای بومی در عرصه‌های تولید علم، فناوری‌ها و ... به مخاطبان كودك و نوجوان، معرفی نخبگان علمی به كودكان و نوجوانان.
و زبان فارسی شامل ترویج استفاده درست از واژگان و دستور زبان فارسی برای مخاطبان كودك و نوجوان، بررسی مسأله استفاده كودكان و نوجوانان از خط لاتین برای نوشتن زبان فارسی و یا واژه‌ها غربی در گفتار روزمره اعلام شده اند.