نگاه داوران در برآورد آثار باید متفاوت باشد

نوع داوری آثار فیلم کوتاه کاری سخت است که دقت بالای را می طلبد. پس نگاه داور باید متفاوت و منصفانه باشد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم 100 ثانیه ای، سعید اسدی کارگردان فیلم «سیب سرخ حوا» در گفت وگو با خبرنگار ستاد خبری درباره برگزاری جشنواره مختص فیلم کوتاه ابراز کرد: شاید بتوان گفت برگزاری جشنواره می تواند برای جامعه فیلمسازی مفید واقع شود، وقتی جایزه ای برای آن مد نظر قرار می دهند، اما نوع نگاه داوری باید با شرایط متفاوت و قابل توجه صورت بگیرد. نوع داوری آثار کاری سخت است که دقت بالای را می طلبد.

نویسنده فیلم «آواز قو» با اشاره به اینکه هر کارگردانی نقطه آغاز هنری دارد، تصریح کرد: به اعتقاد من هر هنرمندی که می خواهد در زمینه هنر کار کند و اثری را خلق نماید باید از یک جایی کار خود را شروع کند و بعضی از کارگردانان با ساخت فیلم کوتاه به ساختن فیلم بلند رجوع می کنند.

اسدی در پاسخ به این سوال که تمایل به ساخت فیلم کوتاه دارند یا نه؛ گفت: وقتی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم، شروع به ساخت فیلم بلند خود کردم و تا الان فیلم کوتاه نساخته ام.

وی در ادامه افزود: هر کاری سختی و مشکلات خودش را دارد، هم ساخت فیلم بلند همت و جنم خاص خودش را می طلبد و هم فیلم کوتاه سختی های خودش را دارد. امکان دارد بعضی از کارگردانان فیلم کوتاه خوبی بسازند اما قادر به ساخت فیلم بلند نباشند و عکس این قضیه هم وجود دارد.

سعید اسدی متولد 1332 کارگردان و نویسنده و بازیگر است. وی فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه امریکا است. در کارنامه سینمایی او فیلم های (آواز قو، سیب سرخ حوا، تلافی، مهمان، فرود در غربت و ...) موجود است.